Ziemassvētku blogā jau ieminējos, ka bildīšu kādu vārdu/bildi vairāk par vietu, kas ir mūsu ceļojuma pieturas punkts starp Porto Alegre un Sanpaulu.

Tātad, dzīvojamies pa Florianopolis (īsāk – Floripe), kas ir Santa Katarinas  salas/ štata galvaspilsēta. Ieradāmies šeit ar autobusu un mūs sagaidīja Uira ar Rafaelu.Džeki kopā spēlē vienā pankroka grupā, ikdienā Uira ir producents, bet Rafaels raksta skriptu laika prognozei. Pēc iekārtošanās savā jaunajā naktsmītnē ciemos sagaidījām arī automazgātuves īpašnieku Marko, kurš demonstrēja, kā jāgatavo gaļa brazīliešu gaumē.Recepte baigi neatšķiras no urugvajiešu metodes – lielveikalā paņemam milzīgu gaļas kluci, apberam ar sāli un liekam uz uguns. Vienīgā atšķirība – te viņi gaļu vēl iemērc tādā kā rīvmaizē.Ja negaršo gaļa, var pievērsties jūrasveltēm. Atšķirībā no Latvijas, viņiem nav nepieciešama makšķerēšanas atļauja. Ja vien ir prasmes, vari par pusdienām rūpēties pats. Pēc negaisa pludmalē redzami arī krabīšu mednieki.42 pludmales, sērfs, ar sulīgiem mežiem noauguši kalni, baaaa… un mēs dzīvojam piecu minūšu gājienā no šī skata. Pludmalēs visu laiku dežūrē glābēji.Pabraukājām arī pa pilsētu – ļoti kalnaini ceļi un dažubrīd šķiet, ka no stāvuma mašīnas apvelsies otrādi kā vabolītes. No augšas pilsēta izskatās apmēram šādi.Daba ļoti skaista un auglīga, un atbilstoši subtropu klimatam, nokrišņi ir bieža parādība, tomēr tas neatturēja mūs no pastaigām, lai baudītu šo visu.

Arī mūsu pašu dārzs atbilst labākajām Brazīlijas tradīcijām. Piemēram, veļas žāvēšana var ievilkties arī uz pāris dienām, jo ir pilnīgi neiespējami novaktēt straujās pārmaiņas no karstas saules un pēkšņa lietus. Katru reizi skriet vākt nost drēbes un tad likt atpakaļ nav pat vērts.Lai tiktu pie avokado, atliek izspert pāris soļus dārzā……un nav pat nepieciešams iet uz zoodārzu, lai klātienē vērotu skudru koloniju rosību. Bet vispār te kukaiņi ir milzīgi. Vaboles riktīgi treknas. Un putni – putni ir visur un daudz. Katru rītu mūs modina krāsainu putnu bariņš, kas psihā balsī pieklaigā dārzu, bet vakaros var sastapt mazas, mīlīgas pūcītes, kas neraustās no cilvēkiem. Mums patīk 🙂

Advertisements