Favela ir nabadzīgs rajons, kaut kas līdzīgs geto, kurā vēsturiski dzīvo Ārfikas vergu pēcteči, kam nebija līdzekļu, lai dzīvotu pilsētu centros. Angliski saprotošie par favelām detalizētāk var iepazīties šeit.

Mūsu japāņu/ brazīļu namatēva Alex brālis skeito un arī mēs tikām aicinātas līdzi apskatīties favelas skeitparku. Nosmīnam, ka nekur tālu no skeitparkiem neesam tikušas arī pasaules otrā galā (abas agrāk organizējām skeita pasākumus, Kristiānas Crystral Sound System studija joprojām atrodas Volcomparkā) un lecam mašīnā.

Sanpaulu ir ārprātā liela pilsēta un skeitparks “tepat tuvumā” ir vismaz pusstundas braucienā, tāpēc Alex draugs Alex (hā, hā, baigi asprātīgi, ne?) izpatika Kristiānai, muzikālo noformējumu tērpjot Jamaikas regeja karogā.Pirms skeitparka iepērkam arī svaigu, aukstu alu, kas favelā maksā kapeikas. Tā kā favelas ir diezgan nedroši rajoni, svarīgi objekti tiek apsargāti. Šis skeitparks ir apjozts ar sētu un apsargāts, lai geto razbainiekiem neniez nagi ko sabojāt. Ieeja ir bezmaksas.Skeiteru diezgan daudz un lielākā vecuma amplitūdā kā Latvijā. No mazajiem censoņiem……līdz veciem krabjiem ar sirmiem deniņiem.Inventārs pārsvarā ļoti vienkāršs, džeki ar vairāku gadu pieredzi skeito arī ar parastajiem komplītiem un jāsaka, līmenis kopumā tāds, ka dažubrīd sajūta bija kā Volcom Wild in the Parks sačos. Tas laikam tādēļ, ka favelas skeiteri ir centīgi jau no bērnības, nezinu.Kopējā atmosfēra ļoti pozitīva, vecie ar mazajiem runā kā vienlīdzīgiem un gaisā nav heiteru bičī izgājieni. Uz atvadām bilde ar pāris skeitparka cilvēkiem. Čīīīīz!P.S.Piezīme par skeitu Urugvajā, kur pirms atbraukšanas uz Brazīliju, pavadījām gandrīz mēnesi. Diemžēl skeitparki bija diezgan plakani, garlaicīgi, ar maz konstrukcijām, pilni ar inlaineriem un skeiteru ielās VISPĀR NAV. Ja Urugvajas skeiteriem pasaka – strītā skeitot nedrīkst, viņi arī klausa 😀

Advertisements