Pēc 4 neaizmirstamām dienām Ubatuba tukšajās pludmalēs braucam uz Rio! Mums ir paveicies, jo mūsu Ubatubas lieliskajam hostam Ādolfam tur ir biznesa darīšanas, kā rezultātā viņš mūs paķer līdzi savā golfiņā. Brauciens uz Rio būs 4 stundas karsta road-trip. Izbraucam agri, agri no rīta, nenormāli nāk miegs, bet acis neveras ciet, jo līkumainais ceļš gar okeāna piekrasti ir ‘kā no Bounty reklāmas’. Ok, tomēr pēc 2 stundu brauciena mana galva sāk klanīties, bet Ilzīte jau saldi dus pa visu pakaļējo beņķi.

10-tos no rīta  jau ir tāda svelme, ka mašīnas logos skrienošais vējš ir karsts kā no milzīga fēna. Ok, skaidrs, jāietur pauze, lai atžirgtu no fēna, pirts un solārija efekta melnajā golfiņā. Apstājamies Paraty – pirmajā pilsētā, iebraucot Riodežaneiro štatā. BINGO! Izvēle ir lieliska, pilsētas centrs krāsains, pavisam unikāls un ar senu koloniālo arhitektūru.

Pilsētas ielas smako pēc zivju veikaliem, pa tām brīvi skraidelē zirgi un soļo tūristi. Jā, šī vieta ir tūristiska – un galu galā ir iemesls – te ir super-cute!

Stundu izlocījām kājas pa veco, šķībo, bet atmosfērisko bruģi, pa kuru visērtāk būtu iet ar greizām-līkām kājām. Nopērkam draugiem pastkartes un, jā, esam sajūsmā, arī miegs pazudis! O, kas tas!? Kašasas mega-store, yeeee! Šis ir interesanti! Ja kāds vēl nav piefiksējis – kašasa ir Brazīlijas lieta – stingrais malks no cukurniedrēm, no kura parasti taisa kaipiriņjas un paģiras:

Starp daudzajām pudelēm atradām arī kašasu ar nosaukumu LV:

Ādolfs stāsta, ka šeit baltajās mājās, kas arī arhtektūras pieminekļi, dzīvot var atļauties tikai bagātais gals, bet karnevāls šeit ir viens no trakākajiem Brazīlijā –  mazo pilsētu ģāžot riņķī!

Aizrunājamies līdz pat nākamajam interesantajam spotam – arī kašasas veikaliņam/bāram, bet krietni mazākam:

Paskats tiiiik piemīlīgs, ka jāšauj tik iekšā. Rezultātā iešaujam ne tikai iekšā, bet arī kanēļa kašasu. Riktīgs omju liķierītis, salds un gards pēc vella, bet diez vai +36 grādos un 11-tos no rīta.

Nē, paldies, vairāk gan nē, un dodamies turpināt ceļu saulē piekarsušajā golfā uz Rio pie Jēzus un transvestītiem. Ar 1 stundu pilsētas vēsturikā centra apskatei ir gana, jo ne jau tas te galvenā tūristu atrakcija – tāda ir  apkārt esošās 55 salas un 100 pludmales, uz kurieni brauc ar laivām par 20 Ls no deguna:

Bet tas nav ierēķināts nedz laikā, nedz budžetā! Tādēļ –  uz Rio, uz Rio, ibiorio! 🙂

Advertisements