Birkas

, , , , , , , , , , , , , , ,

Katrā lielākā pilsētā, kur esmu, cenšos saknotaktēt vietējos darboņus regeja-dancehall sfērā. Galu galā tas arī ir papildus ienākums mūsu ceļojuma budžetam, ja izdodas sarunāt uzspēlēt kādā apmaksātā ballītē. Ja neesi pasaules mēroga slavenība, interesi izraisīt ar to vien, ka esi meitene no Latvijas, neizdodas. Brazīlija jau pati par sevi ir vēsturiski multikulturāla, šovinistiska un nav atvērta eksperimentiem. Nemaz nerunājot par underground elektroniku, ko man īpaši patīk miksēt – dubstep, jungle, electro – ar to te pavism skābi. Mans pēdējais kociņš, pie kā pieķerties – regejs. Tas te populārāks, protams, nevienā acī nepārsitot sambu, kas te ir vairāk kā BIG.

Visa kontaktu meklēšana te notiek pēc “čerez-čerez” formulas. Florianopolis paziņas iedeva Sanpaulu kontaktus, Sanpaulu regeja džeki iedeva Rio kontaktus, Rio džeki iedeva Salvadoras kontaktus utt. Bez personiskās pazīšanās te īstenībā baigi grūti ko sarunāt. Tikai pēc tam, kad nospēlēju krutu ballīti Sanpaulu, redzot reālos darbus, cilvēki pie šprices noticēja, ka neesmu ‘ar muti Rīgā un darbiem aizkrāsnē’:

Lai nu kā, ja promoteri nav tevi redzējuši darbībā, nekādas momentālas atzinības un slavas pjedestālu te nebūs – kaut kāda DJ biogrāfija, miksi, mājalapas te nevienu neinteresē. Un galu galā – kur vispār ir tāda Latvija???

Šeit Rio izdevās nodibināt kontaktu ar 2 saundsistēmām: Interferência Som Sistema un Dubatak Sound System, kas izrādīja interesi par manu personu.

Dubatak Sound System uzaicināja ciemos pie viņiem uz studiju – Control Tower Studio, kas atradās mazā dzīvoklī cilindrveida augstceltnē (tāpēc arī tāds nosaukums). Patīkami džeki, pametuši babilonas darbus, lai pilnībā nodotos mūzikai. Pelna, izīrējot savu tikai ar kravas mašīnu pārvietojamo skaņu, organizējot pasākumus un braucot tūrēs. Ir rakstījuši plates Jamaikā, tūrējuši Eiropā. Dubatak man uzdāvināja 2 singlu vinila plates un vienu CD. Diemžēl ar mani neko uzorganizēt nevar, jo paši dodas 10 dienu tūrē uz valsts dienvidiem. Arī jūs ar Dubatak laipnu gādību varat bez maksas ‘novilkt’ man dāvinātā CD saturu mp3 formātā (spied tik virsū!):

Pēc ilgstošas sarakstes kopš janvāra sākuma otrs Rio regeja crew –  Interferência Som Sistema – mani uzaicināja uzspēlēt meiteņu graffiti pasākumā un izstādes atklāšanā, ko rīko organizācija, kas aizstāv sieviešu tiesības:

Pasākums notiks šo piektdien, 10. februārī Rio centrā no 18 00-22:00, kurā, cik saprotu, tiks uzstādīta šī viņiem piederošā skaistā, dzeltenā sistēma:

Nevar zināt, kā tā balle iegriezīsies, jo jau 20 00  šeit ir tumšs. Vārdu sakot, gaidiet reportāžu. Tagad ķeršos gatavot regeja-dancehall setu rītdienai.

Advertisements