Birkas

, , , , , , , ,

Lai gan Maikls Džeksons šobrīd vairs nav tik aktuāls kā Vitnija Hjūstone, aizvakar Salvadorā PILNĪGI nejauši uzskrējām vietai, kur popa karalis filmējis klipu savam 1996. gada singlam ‘They Don’t Care About Us”:

Klips filmēts gan Rio, gan Salvadorā – afro-brazīļu kultūras galvaspilsētā. Sākumā gan vietējās autoritātes aizliegušas Maiklam filmēt, jo video atspoguļo sociālās problēmas un kaitēšot Brazīlijas tēlam, tomēr vienkāršā tauta bija sajūsmā par pop-zvaigznes ierašanos un cerēja, ka klipa demonstrēšana 140 valstīs palīdzēs pievērst uzmanību sociālajai nevienlīdzībai.

Nākamo lielāko lomu aiz Maikla klipā spēlē Olodum, populāra vietējā afro-brazīļu kultūras grupa, kas pārstāv samba-regeju un ar savām no petrolejas kannām darinātajām bungām aktīvi piedalās karnevālā. Tad nu arī Salvadoras vecpilsētā uzdūrāmies viņu pirmskarnevāla mēģinājumam:

P.S. Aizvakar nopirkām avio-biļetes uz Bolīvijas pierobežu, lidosim 28. februārī, tā ka Brazīlijas stāstiem pavisam, pavisam drīz gaidāmas beigas.

Kristiāna

Advertisements