Birkas

, , , , , , , ,

Esam Salvadorā – pilsētā, kura visā Brazīlijā pazīstama kā “prieka galvaspilsēta” un populāra ar kolorītāko karnevālu Brazīlijā. Atšķirībā no Rio vai Salpaulu karnevāliem, Salvadorā košākais karnevāls notiek ielās un ir krietni spēcīgāka Āfrikas ietekme – tas atspoguļojas mūzikas ritmos, apģērbos, tradīcijās un ādas krāsās.

Dzīvojam pie bijušā FIB narkotiku apkarošanas džeka divstāvu dzīvoklī tieši pie parka, kur sākas visi karnevāla gājieni un viss gatavošānās process notiek mums tieši pie kājām. Gulēšana šeit drīzāk atgādina aizmigšanu Zvērā aiz tumbas – lampas kratās, sarunāties bez balss pacelšanas nav iespējams, galdi vibrē… un tas ir tikai fona troksnītis, ko dzirdam 16. stāvā! Iedomājieties, kā tas skan, esot lejā.

Bāc, un tas džeks, kurš pārbauda mikrofonus lielajām karnevāla mašīnām mani tūdaļ novedīs līdz ārprātam ar savu “ei, ei, psc, psc, pupuupuuu”!!!

Nē, es nesūdzos, es vienkārši neesmu dabūjusi pagulēt, jo troksnis beidzas ar pirmajiem saules stariem un atsākas jau pēc pāris stundām. Mans kafijas patēriņš mērāms litriem. Labi, tātad par pirmskarnevāla gaisu Salvadorā…

Jau vairākas dienas pirms karnevāla Salvadora slēdz ciet visas iestādes. Ja nepieciešams izdarīt kādas operācijas, kas saistītas ar bankām, pastiem utt., labāk visu izdarīt pirms karnevāla, jo svētku laikā valsts strādā absolūtas ballītes režīmā.  Vārtus aizbliež ar plāksnēm, lai karnevālisti visu neapčurā. Šis jautājums te nav joka lieta, pat karnevāla reklāmās tika uzsvērts, ka šogad WC būs par 250% vairāk kā pērn. Bet tas jau neizskauž džeku paradumu čurāt uz ielas un vakaros pa ielām tek čuru straumes.
Visas iestādes pārvēršas par bāriem. Pat izglītības centrs 🙂 Tie, kuri netirgojas iestādēs, iziet ielās. Man ir lielas šaubas par to, vai šīs aktivitātes tiek saskaņotas ar pašvaldību (hā hā), tādēļ cīņa par labākajām tirdzniecības vietām uz ielas sākas jau laicīgi. Potenciālie tirgoņi aizņem vietas vairākas dienas pirms karnevāla, nakšņojot uz ielām.Ja neesi aizņēmis labākās vietas laicīgi, var nākties bīdīt biznesus cituviet. Iedomājies vien, cik jauks aromāts ir pie karnevāla WC, kas uzsilst +35’C temperatūrā. Jā, viņa tur tirgo pārtiku.Tepat vietējā lielveikalā visi kastēm sapērk bundžu alus par 20 santīmiem un tirgo par 50 santīmiem.
Alu tirgo visi. Pat benzīntanks naktī maina pārdodamā šķidruma profilu.Tieši tāpat kā mums pēc Jāņiem, Brazīlijā bēbīšvilnis ir 9 mēnešus pēc svētkiem. Tādēļ aktīvi notiek arī aģitācija par drošu seksu – pilsētā ir ne tikai reklāmas, bet arī tiek dalīti bezmaksas prezervatīvi. Protams, kā jau pirms visiem svētkiem, pilsēta tiek izrotāta ar karnevāla tematiku!Šeit kāds radoši piegājis koku greznojumiem no plastmasas pudeļu vāciņiem.Arī miiiiiilzīgās skaņu mašīnas, kas brauc parādei pa priekšu, piedzīvo ekstrēmās pārvērtības.Ik pēc 50 metriem, uz ielas dāmas un kungi kleitās (nē, šī nav stila kļūda, tiešām “kungi kleitās”) piedāvā savākt matus. Tā kā šeit visi ir melnie, klientu bizītēm, kas savāc izspūrušās pačkas, netrūkst.

Savukārt šīs frizierītes brīvajos brīžos atkārto deju soļus.Un, protams, protams, kas ir karnevāls bez tērpiem!Gaisā jūtams adrenalīns. Kā nekā, šie ir gada gaidītākie svētki un gatavošanās nākamajam karnevālam sākas nākamajā dienā pēc iepriekšējā karnevāla beigām.

Nākamajos rakstos būs ne tikai karnevālā piedzīvotais, bet arī daži karnevāla izdzīvošanas padomi 🙂

ip

Advertisements