Birkas

, , , , , , ,

Šeku reku, esam sveikas un veselas pēc karnevāla! Pirmā diena pēdējās nedēļas laikā, kad jūtos izgulējusies, jo zem loga ir beidzies ārprātīgais troksnis un bardaks 🙂Kā jau biju rakstījusi iepriekš, pusplikās tantes ar spalvām dibenā grozās pa sambadromiem, kuros ieejas biļete svārstās starp simtiem un tūkstošiem naudām. Izlēmām par labu Salvadorai, jo šī vieta ir populāra ar trakāko karnevālu pasaulē un tas notiek ielās – pieejams parastajiem ļaudīm. Pirmais bardaks sākās jau pagājušo trešdien un beidzās tikai vakar no rīta.Tātad, kā tas notiek? Oficiāli parādes sākas ap 5 pēcpusdienā un beidzas ap 5 rītā, bet brazīlieši pulkstenī neskatās un vairāku stundu nobīde šurpu – turpu ir pupu mizas.

Pa priekšu brauc milzīgā mūzikas mašīna ar mūziķiem, wc un bāru. Arī mēs bijām iecerētas šajā mašīnā, kopā ar Kristiānas draugiem mūziķiem, diemžēl brazīliešu organizatoriskās spējas vainagojās ar 4 stundu kavēšanos, ko tā arī nesagaidījām. Priecīgas nebijām.Mūzikas mašīnai apkārt ir fani, kuri iegādājas krekliņus cenās ~25 – 100 Ls (ja ir tērpi, tad dārgāk) un nokļūst virves zonā. Tā ir iedomāti droša zona, kuru norobežo ar virvi. Līdzīgi kā bērnudārzā, kad mums lika ķerties pie striķīša, šeit striķītis ir ap ballētājiem. Krekliņu īpašnieki var dancāt bez rūpēm, tikt uz podiņa mašīnā un iepirkties lielās mašīnas bārā. Ap mašīnu un faniem ir pārējā tauta, kurā ballējāmies arī mēs. Un tā nu gan ir varen raiba sabiedrība. Bieži tie ir ielu bērni kā filmā Dieva pilsēta – pieraduši cīnīties par izdzīvošanu katru dienu, bez kauna izjūtas, bet pārliecību, ka visa pasaule viņiem ir ko parādā. Sakauties ar šiem ļaudīm ir vieglāk kā saskaitīt 2 + 2, jo viņi paši uzprasās. Piemēram, viens sīkais mēģināja izraut Kristiānai fotoaparātu no rokām, bet pēc neveiksmīgā mēģinājuma viņš gribēja uzsākt kautiņu. Labi, ka mūsu vietējā draudzene Sesīlija māk draudēt vietējo slengā, tāpēc situācija beidzās ar abpusēju lamāšanos. Bet karnevāla bardakā viss var iegrozīties arī citādāk:

Patvērumu radām, tusējoties policistu tuvumā.Bez tā, ka nauda jāslēpj zeķē un visi vērtīgie loriņi jāatstāj mājās, jāiemācās arī dejot. Tā kā melnajiem dibens ir galvenais deju aparāts, ir jāpacenšas, lai iemācītos kustēties pareizi. Man – baltajai, kura priekšroku dod rokmūzikai un ar vārdu “dejot” saprot roku vicināšanu un džamparaundu, šī sambiskā dibenu grozīšana izspridzināja amizantas sajūtas 😀Ballītes apjoms karnevāla laikā ir neaptverams – divi miljoni cilvēki dejo milzīgā pūlī, sekojot mūzikai. Pa ceļam vīriešu dzimuma pārstāvji mēģina uzplīties ar skūpstu krellītēm, ko viņi pirms tam iepērk lielā vairumā. Sistēma sekojoša – skūpstīties (un vēl sazin ko) ar svešiem ļaudīm karnevāla laikā neskaitās krāpšana un kopošanās notiek pa labi un pa kreisi. Džeki ar visvairāk krellēm ir visgatavākie piedzīvojumiem – tevi jebkurā brīdī kāds var apstādināt un sākt skūpstīties, pretī par to saņemot krelles. Vēl populāri ir iesmaržināt sev simpātiskās dāmas vai šļakstīt ar ūdenspistolēm.Bet nav obligāti nepieciešamas ūdenspistoles, lai panāktu, ka meitenes izskatās kā no slapjo T-kreklu konkursa. Te ir Brazīlija un negaiss var sākties tik strauji, ka izmirksi līdz kaulam arī tad, ja atradies tikai pāris minūšu skrējienā no mājām. Karnevāls noslēdzās trešdienas rītā. Pēdējā, noslēdzošā parāde sākas ap 9 – 10 no rīta. Atšķirībā no mums (kas speciāli modās 8 no rīta), lielākā daļa cilvēku uz pēdējo parādi iet pa taisno no iepriekšējā tusiņa.Saule uzkarst līdz +34’C, notiek ierastā stumdīšanās un grūstīšanās starp svešiem, sasvīdušiem ķermeņiem, ielu tirgotāji izmisīgi mēģina izpārdot alus atlikumus, ļaudis dejo pēdējiem spēkiem un dzied pilnā rīklē. Īsāk sakot – izbauda līdz maksimumam pēdējās karnevāla stundas.Arī pēdējās minūtēs var dabūt tradicionālos ķermeņa gleznojumus. Principā, kaut kādu daļu no šiem ķermeņa rotājumiem dabū visi, kas atrodas tuvumā (es jau kaut ko minēju par nepārtraukto atrašanos svešu, sasvīdušu cilvēku fiziskā tuvumā, vai ne?).Pēdējās stundās uzkarst ne tikai atmosfēra, bet arī karnevālistu pietaisītās ielas. Getliņi ir maza bērna šļupsti. Aromāts, kura kokteiļa sastāvu man te vispār bail komentēt, smird tik ļoti, ka uzplaiksnījumos man paliek tik slikti, ka gandrīz atstāju kuņģa saturu uz ielas. Re, cik samākslots smaids sanāk, ja mēģina izlikties, ka viss ir superīgi, bet smaka vienkārši galina nost 😀 Pieredze jau, protams, ļoti interesanta. Liels paldies, Salvador.

ip

Advertisements