Ja Urugvajā visi dzer mate tēju, tad Brazīlijas aizraušanās ir açaí, ko izrunā “asaī”. Tās ir mazas, tumši lillā vai zaļas odziņas, kas aug palmās un pilnas ar maģisku spēku.Brīnumogas izmanto pārtikā, kosmētikā, alkoholā, bet pašas palmas saimniecībā, būvniecībā, blablaa, īsāk sakot, nenopriecāties. Jo īpašu popularitāti açaí ieguva pēc tam, kad Opra Vinfrija bija pielikusi pirkstu, stāstot, cik labs ir açaí svara nomešanai.

Ogām tiek piedēvētas visas labās īpašības! Antioksidants, palīdz nomest svaru, dod enerģiju, uzlabo seksuālo apetīti un – jā – pat palielina dzimumlocekli. Es nejokoju, leģendu par asaī netrūkst un tām ne vienmēr ir arī zinātnisks pamatojums.

Kad būsi Brazīlijā, nepalaid garām iespēju pamēģināt asaī. Piemērams, šī ir ogu masas sablenderētā versija ar ledu un cukuru. Garša mazliet skābena, struktūra kā saldējumam ar smiltīm. Darinājumam vēl var pievienot augļus, pārslas, cepumus un pēc krūzītes izēšanas patiešām parādās enerģija! Smaidīt uzreiz pēc paēšanas gan nebūtu ieteicams, jo mazās ogu daļiņas var izrotāt zobus līdzīgi kā magoņmaizītes Pirmo reizi šo brīnumu pamēģināju Ziemassvētkos, kad namatēvs Uira kā lielu dārgumu to lika svētku galdā. Toreiz Kristiāna nevarēja piebeigt savu porciju, savukārt man tā bija mīlestība no pirmās karotītes, tāpēc izmēģināju arī asaī dzērienu.Prieks nav pārāk dārgs – dzēriens par 30 santīmiem, 300 ml saldais ap latu – kad būsi Brazīlijā, nogaršo! 🙂

ip

Advertisements