Birkas

, , , , , ,

Īstenībā jau mēs gājām uz Salvadoras Modernās Mākslas Muzeju, bet tā kā tas bija slēgts karnevāla bardaka dēļ, nolēmām iepazīt tuvāk pilsētu un pabraukāties ar pilsētas liftu, kas populārs ar to, ka savieno augš un apakš Salvadoru (brauciens maksā nepilnus 5 santīmus). Tieši pretī liftam atrodas Mercado Modelo (tagad tas ir rokdarbu un suvenīru tirgus), kur uz Salvadoru tika piegādāti un tirgoti vergi no Āfrikas. Divas vēsturiskas un ievērojamas vietas Salvadorā. Paga, kas tas tāds pa vidu?Strūklaka, kas izskatās pēc krūštura! Nosmaidu pie sevis, ka būs, ko ielikt savā glupību folderītī un dodos tālāk. Pēc dažām dienām, kad pārskatu bildes, jautāju vietējai draudzenei, lai šī man paskaidro, kas tā īsti ir par strūklaku.

“Ēēē, tie tak pauti!” atskan skaļš izsauciens, vietējai karstasinībai raksturīgā manierē. Izrādās, ka tad, kad mākslinieks Mario Cravo Juniors uzstādīja šo Salvadorai veltīto darbu, ļaudis smīkņāja, ka pilsētas mērs ir pasūtījis Mario uztaisīt savus sēkliniekus lielformātā.

Pavadot tīmekļos teju stundu, tā arī neizdevās atrast vienu vienīgo, oficiālo un neapgāžamo leģendu par patieso šī darba nosaukumu (sēklinieku, dibenu un citu ķermeņa daļu nosaukumi dominēja) – pat vietējie ceļveži nejaudā paskaidrot, kas tas par objektu, tādēļ ļaušu jūsu fantāzijai lidot, kur vien tīk.šī bilde nav mans vai Kristiānas darbs

ip

Advertisements