Birkas

, , , , , , ,

Laimīgi esam prom no Brazīlijas Āfrikas – Salvadoras, tomēr gribās vēl atbildēt neatbildēto – “kurš aiz mums savāca?”, jo karnevāla sekas ir ne tikai nodejotas, nomīdītas kājas, cauras drēbes un sāpošas galvas, bet arī bezgalīga netīrība un smirdoņa vēl 3 dienas pēc nedēļu ilgās uzdzīves, kad Salvadoras ielās izplūda 2 miljoni cilvēku un tik pat daudz litru lēta alus un attiecīgi – urīna.

Bet ne jau pirmo reizi brazīļi ar pīpi uz jumta. Viss tiek atrisināts negaidīti profesionālā veidā – pārsimts metrus aiz pēdējās parādes kolonnas kaujas gatavībā organizēta iespaidīga tīrības armija, kurai priekšā komandieris ar svilpi, morzes ābeces cienīgiem signāliem regulē slotu vicināšanu.

Pēdējie tirgotāji un ballētāji skrien iekšā sānielās, lai izvairītos no ziepjūdens mašīnas, kas uzreiz pēc slotu vīriem mazgā ietves. Ok, ziepjūdens – tas izklausās nevainīgi, īstenībā tur ir iesaistītas niknākas ķimikālijas, jo, lai iznīdētu to šaušalīgo smaku, kas 36 grādu kartumā tvaiko laukā no asfalta, ar kaut kādu tur Ajax floral fiesta nepietiks. Turklāt ielas tādā veidā tiek mazgātas vēl 3 naktis pēc karnevāla.

Mēs arī iebēgam sānielā, kur no noliktavām tiek izvests neizpārdotais alus un džeki pionieru ķēdītē svaida kastes likšanai mašīnā.

Normāls skats arī redzēt pārīšus ņemamies pa pilsētas pludmali. Mēs gan karnevāla laikā un pēc tā neriskējām rādīties pludmalei i ne tuvumā, jo piesārņojums ir vienkārši nelegāls.

Ar šo arī mūsu karnevāla stāsti ir beigušies, tā teikt – kādam laikam mums pietiks 😀

Kristiāna

Advertisements